otrdiena, 2011. gada 11. oktobris

Skolotāju diena

Piektdien, 30. septembrī uzturējām ilggadējo tradīciju apsveikt skolotājus to svētkos – Skolotāju dienā – ar iespēju atpūsties un patīkami pavadīt šo dienu kolēģu lokā. Ziedi, labi vārdi un gaiša atmosfēra – neatņemama šo svētku sastāvdaļa arī šogad.

Mēs, skolēni, kurus pedagogi vadījuši un turpinās vadīt skolas un, iespējams, arī dzīves gaitās, apņēmāmies pastrādāt viņu vietā – daļa devāmies uz pirmsskolas izglītības iestādi „Urdaviņa”, daļa palikām tepat, mūsu mīļajā Ikšķiles vidusskolā, un vadījām mācību stundas, kā arī audzinājām sākumskolas skolēnus.

Kā tad šī diena norisinājās un kādas izjūtas tā radīja jums pastāstīs Alise Sika, kura devās pie bērniem „Urdaviņā”, un Diāna Lukašenoka, kas darbojās skolā.


Madara Zamarina

.

Skolotāju dienā devāmies uz bērnudārzu „Urdaviņa”, kur Ikšķiles vidusskolas audzēkņi varēja iejusties pedagogu lomā, auklējot mazos ķiparus. Ierodoties bērnudārzā mūs laipni uzņēma tā vadītāja, katram piemeklējot atbilstošāko grupiņu. Daudzu skolēnu sejās bija manāms neliels uztraukums, tomēr ikvienu no tām rotāja arī patiess smaids. Mani patiešām priecēja viņu apņēmība, kā arī pozitīvais noskaņojums. Turklāt vairāki skolēni atsauca atmiņā paši savas gaitas šajā bērnudārzā, protams, pieminot arī pastrādātos nedarbus un no tiem izrietošās sekas. Pārsteiguma brīdis bija arī tiem, kuri sastapa savas bijušās skolotājas, kas pat pēc šiem gadiem atpazina vairākus savus audzēkņus.

Jaunajiem pedagogiem bija iespēja pārliecināties, ka audzināt bērnus nav nemaz tik vienkārši - mazie nepārtraukti pārbaudīja jauno audzinātāju pacietību, izturību un uzmanību, tomēr visi lieliski tika galā, izrādot augstu atbildības sajūtu par uzticēto pienākumu. Skolēni bija pat izdomājuši radošas nodarbības, saistošas aktivitātes gan lielajiem, gan vismazākajiem. Nereti jautrus brīžus sagādāja bērnu atklātība, trāpīgie teicieni un āķīgie jautājumi par dzīvi.

Par pavadīto dienu izskanēja pozitīvas atsauksmes gan no bērnudārza pedagogiem, gan skolēniem, kuri dalījās savos iespaidos un interesantākajos mirkļos. Daudzi atzina, ka labprāt arī nākamgad piedalītos šādā pasākumā, kas dod iespēju iepazīt skolotāja profesiju tik aizraujošā veidā.


Alise Sika


.Piektdien mēs vadījām mācību stundas mazajiem bērniem, kuri bija patiešām jauki, mīļi un atsaucīgi. Lai arī cik skaļi un nevaldāmi viņi brīžiem bija, mēs pielikām savas pūles, lai rezultātā apkārt valdītu klusums un bērni būtu iepriecināti. Mēs ļoti ceram, ka viņiem patika tās divas stundas, kuras mēs pavadījām kopā, spēlējoties, runājot un radoši darbojoties.

Mums bija ļoti liels prieks gūt šo pieredzi, redzot, kā tad īsti ir būt skolotājam. Secinājām, ka, lai arī tas ir nogurdinošs un grūts darbs, tas arī nes daudz prieka un lepnuma par sevis audzināto bērnu sasniegumiem un idejām. Ļoti ceram, ka nākamgad atkal tiksimies ar mazajiem, lai padarītu šo dienu jauku gan skolotājiem, gan sev pašiem.


Diāna Lukašenoka
[gallery]
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru