otrdiena, 2011. gada 11. oktobris

Ikšķiles vidusskolai- moderns sporta stadions

7.oktobrī Ikšķiles vidusskola svinēja jaunā sporta stadiona atklāšanas svētkus.
Stadiona atklāšanas pasākums bija plānots kā krāšņa izrāde ikvienam apmeklētājam. Tas sākās ar svinīgu zeltītās lentas pārgriešanas ceremoniju, kurā godpilnais uzdevums tika uzticēts Ikšķiles domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam, būvniecības pilnsabiedrības "C.OCK.SH” pārstāvim Pēterim Bužeram un Ikšķiles vidusskolas direktorei Laimai Kalniņai.

"Grieķi dievam Apollonam tempļus esot cēluši dažādās vietās, un reizi četros gados, kad notika olimpiskās spēles, tika pasludināts dievišķais miers. Lai šodien šis dievišķais miers ienāk šeit- mūsu stadionā. Sports ir māksla- vesels, attīstīts ķermenis un gaišums, kas staro no tā!” teica skolas direktore Laima Kalniņa, aicinot novada domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu sengrieķu gaismas dieva Apollona un mūzu pavadībā aizdegt simbolisko lāpu. Gods tālāk nest šo gaismu tika uzticēts Ikšķiles vidusskolas labākajiem sportistiem: Lūcijai Rošānei, Ingai Rīterei, Sandai Šulcai, Romānam Vaidovišam, Artūram Golubevam, Normundam Polnijam.


Latvijas Republikas himnai skanot, Latvijas valsts karogu, Ikšķiles novada un vidusskolas karogus svinīgi pacēla skolas spēkavīru sacensību "Lāčausis” uzvarētāji: Artūrs Golubevs, Normunds Polnijs un Jēkabs Bitāns.


Pasākuma svinīgās daļas turpinājumā klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs I.Trapiņa kungs, sveicot skolas kolektīvu ar jauno sporta būvi un sakot lielu paldies visiem, kas piedalījās sporta stadiona tapšanā. Īpaši pateicības vārdi tika veltīti SIA "AR ASIS” arhitektei, autoruzraudzei Ritai Dālbergai, būvuzraugam Jānim Jansonam, SIA "Orions” CK valdes loceklim Igoram Tarkovam, SIA "Sporta halle” valdes loceklim Arvīdam Grigalāvičum, SIA "Ceļdaris” valdes priekšsēdētājam Pēterim Bužeram un Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektoram Guntaram Kurmim.


Arī skolas kolektīvs pateicās novada pašvaldībai un būvniekiem, dāvinot pašu skolēnu sarūpētas dāvaniņas un ziedus. Svētku reizē pasniegt dāvanas un laba vēlējumus teikt bija ieradušies ne tikai pašmāju iestāžu pārstāvji, bet arī viesi no kaimiņu novadiem. Rakstiskus sveicienus vidusskolas kolektīvam bija nosūtījis arī Rolands Broks, Izglītības un zinātnes ministrs.


Kas būtu stadiona atklāšanas pasākums bez sportiskām aktivitātēm un jautrības. Tā arī šajā svētku reizē visi klātesošie tika aicināti noskriet Goda apli apkārt stadionam, iesildīties karsējmeiteņu un sporta metodiķes Sanitas Tauriņas vadībā un noskatīties draudzības spēli minifutbolā, kurā piedalījās Ikšķiles vidusskolas un apvienotā novada pašvaldības, būvnieku un INP SIA „Ikšķiles māja” komanda. Pašvaldības komandas kapteinis Guntars Kurmis atklāja, ka ar šo draudzības spēli viņi, kā stadiona veidotāji, simboliski nodeva jauno sporta laukumu skolēniem un novēlēja panākumus sportiskajās aktivitātēs.


Pēc futbola spēles ar saviem priekšnesumiem uzstājās ielu vingrotāji- jaunieši, kuri uz šķēršļu joslām demonstrēja dažādus spēka vingrojumus.


Sen lolotais sapnis ir piepildījies- Ikšķiles vidusskola ieguvusi jaunu un modernu sporta būvi, kurā izveidoti futbola, basketbola un volejbola laukumi ar sintētisko segumu, pludmales volejbola laukumi, skriešanas celiņi, šķēršļu joslas, tāllēkšanas sektori, segtās tribīnes ar jumtu, sporta inventāra noliktava, bet ārpus nožogotās stadiona teritorijas- publiskie strītbola un basketbola laukumi, kā arī apzaļumotas teritorijas.


Gaismas un jaukiem vēlējumiem svētīts, jaunais skolas stadions nu gaida lielus un mazus sporta aktīvistus. Lai sportisks gars un veiksmīgi starti![gallery columns="5"]

Raksts ņemts no www.ikskile.lv

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru