trešdiena, 2011. gada 26. oktobris

„Ātrāk, augstāk, spēcīgāk!”


Sports kā jēdziens tiek minēts jau Antīko kultūru pastāvēšanas laikā. Senajā Grieķijā atlēti tika uzskatīti par skaistuma etaloniem, bet no romiešiem esam aizguvuši tik ļoti populāro dzīves patiesību: ”Veselā miesā vesels gars!”. Sports nozīmē ne tikai labu veselību, bet arī garīgo izaugsmi. Tāpēc ir nepieciešams visa vecuma cilvēkiem nodrošināt daudzveidīgas iespējas sevis pilnveidošanai.


Ikšķiles novada iedzīvotājiem šis ir īpašs gads. Novadā jūtama straujas attīstības gaisotne. Septembrī savas durvis vēra Igora Miglinieka basketbola skola, bet mēnesi vēlāk Ikšķile svinīgā noskaņojumā atklāja jauno vidusskolas sporta stadionu. Šie notikumi ir devuši svarīgu starta posmu novada sporta izaugsmē. Šī attīstība mūsu skolas sportistiem ir atklājusi jaunas iespējas augt un sevi pierādīt, nesot novada vārdu tālāk Latvijā. Kā vēsta sakāmvārds: „Kas neiet uz priekšu- iet atpakaļ,” neko nedarot, mēs liekam spēcīgus pamatus stagnācijai.


Cilvēki ir dažādi- viedokļi vienmēr atšķirsies. Katram ir savas prioritātes, citiem- tukši principi, bet galu galā, vai bērnu patiesais prieks un laba veselība nav tā vērta, lai cīnītos? Kā Ikšķiles vidusskolas skolēnu sporta komitejas vadītāja varu teikt, ka Ikšķiles vidusskolā sports nekad neizzudīs. Kamēr vien skola pastāvēs, pastāvēs arī sports. Skolā  darba ir daudz- skolēni lūdz pēc jaunām sacensībām, alkst sevi pierādīt, kā arī ir ļoti pretimnākoši organizatoriskajos jautājumos. Jaunajā stadionā esam jau noorganizējuši starpklašu futbola turnīru, bet 11.novembrī plānotas tradicionālās skolas spēkavīru sacensības „Lāčausis-2011”.


Sports rada vienotību, kā arī ieaudzina patriotismu pret savu komandu, savu skolu, savu valsti. Septembrī mūsu skolas komanda aizstāvēja Ikšķiles vārdu Olimpiskajā dienā Ogrē, iegūstot pelnīto pirmo vietu, savukārt oktobrī starpnovadu sacensībās „Lieliskā balva 2011” pamatskolu un vidusskolu grupā izcīnījām otro vietu. Pateicoties Ikšķiles novada pašvaldībai, izveidojot sporta stadionu, ikšķilieši varēs sportot pienācīgos apstākļos, kas palielinās iespējas gūt godalgotas vietas arī Latvijas mērogā.


Katram sportistam ir sapnis. Manējais pēc ilgu gadu gaidīšanas beidzot piepildījies- Ikšķilē sava basketbola skola! Par to jāpateicas Igora Miglinieka basketbola skolas kolektīvam, kā arī pašvaldībai, kas sniedza atbalstu skolas dibināšanā. Lai arī basketbola skolā bija paredzēts trenēt tikai  sākumskolas vecuma bērnus, Igors Miglinieks deva iespēju arī mums, vidusskolas meitenēm. Pirmais treniņš- visām neliels uztraukums, ziņkārība- kāds būs treneris, kādi būs treniņi? Bet jau pirmajās treniņa minūtēs viss satraukums izzuda kā nebijis. Par to jāpateicas trenerim Edgaram Surakam. Visas komandas meitenes man piekritīs- vēl labāku  atmosfēru nevar vēlēties. Ja kaut kas uzreiz neizdodas, pār mums nelīst skarbu vārdu jūra. Treneris pamāca kā labāk un iedrošina noticēt saviem spēkiem. Progress būs tikai tad, ja katrā treniņā centīsimies izlikt sevi uz visiem 100%, ja mēs mīlēsim šo sporta veidu un negrasīsimies padoties pēc katras neveiksmes.


Treniņos redzu, kā mainās komandas noskaņojums. Lai arī kāds tas ir bijis sākumā- beigās vienmēr ģērbtuvi piepilda smiekli. Jebkura sportiska aktivitāte mazina stresu, vairo pozitīvās emocijas, it sevišķi tad, ja apkārt valda tik harmoniska gaisotne.  Katrs treniņš beidzas ar kopējo izsaucienu: „Ikšķile!” un apņemšanos nākamajā treniņā cīnīties vēl vairāk.


Sports   veido daļu no visa pozitīvā, kas ik dienu piepilda cilvēka dzīvi.  Sports ir māksla. Sports ir dzīvesveids. Sports ir zāles. Sports ir hobijs, prieks, atdeve, vienotība, komanda, cīņa, izaugsme... Tie, kas nekad nav  izjutuši to patīkamo nogurumu, to gandarījumu, kas rodas pēc kārtīgas atdeves treniņā, tie nekad nesapratīs, kādēļ sporta attīstība ir tik ļoti nepieciešama mūsu novadā. Vēlos pateikties skolēnu vārdā visiem, kas ieguldījuši darbu sporta attīstībā mūsu novadā.


Sanda Šulca,


Ikšķiles vidusskolas 11.klases skolniece

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru