ceturtdiena, 2011. gada 8. septembris

Sporta diena

 


          Labrīt, ir 2. septembra rīts, pulksten 8:30. Ir iekārtots lielisks alternatīvs sporta laukums īstajam - Ikšķiles estrādē un pļaviņā pretī skolai. Turpmākās 2-3 stundas esam gatavi nodarbināt sākumskolas sportiskos, pozitīvos bērneļus.


          Visas klašu grupas sagaidīja līdzīgi uzdevumi, tiesa, mazajiem nedaudz atvieglinātā veidā, taču lielajiem -nopietni, kā jau īstā sporta dienā. Sporta disciplīnās ietilpa futbols, florbols, basketbols, prāta spēle un dažādas stafetes, kurās uzvarētāju noteica pēc ātruma. Protams, visas šīs sporta spēles bija abstraktas, piemēram, basketbols nebūt nenotika ar pieciem cilvēkiem uz laukuma. Patiesībā tur pat laukuma nebija, taču sportisti tika nodrošināti ar piepūšamo bumbu un grozu, kurā bija jātrāpa par spīti vējam, saulei un lietum.


         Paši mazākie ieradušies kopā ar drošu atbalstu – vecākiem, kas dažās stafetēs lieti noderēja un palīdzēja atrisināt sarežģītākos lielās dzīves pienākumus, piemēram, puzles, kurā attēlota pasaules karte, salikšanu. Ir patiešām jauki vērot šos mazos cilvēciņus, kuriem viss jaunajās skolas gaitās šķiet tik aizraujošs un brīnumu pilns. Domāju, ka tieši sākumskolai šī sporta diena sagādāja vislielāko prieku.


         Apmēram 11.30 nāca nākošā sportotāju partija – pamatskola, šie jaunieši jau vairāk pieredzējuši garajā skolas dzīvē un jau zināja, kas sagaidāms. Lai nu kā, sacensību gars bija manāms visās klasēs, jo neviens nevēlējās palikt pēdējais, un visus dzina uz priekšu jaukā sajūta, kas pārņem cilvēku, kad viņš ir uzvarējis kādā pārbaudījumā.


            Lielākās klases (šajā grupiņā ietilpstu arī es) uz sporta dienu ieradās tikai ap pusvieniem. Domāju, ka visiem šī sporta diena, lai ko arī mums neliktu tajā darīt, šķita jauka alternatīva mācībām jau 2. septembrī, tāpēc visu arī centāmies izdarīt pēc labākās sirdsapziņas. Bija jautri, un beigās visi smaidīgi, pasportojuši un lielākā daļa jau izsalkuši devāmies mājās, lai pirmdien atgrieztos un uzzinātu rezultātus.


 


 


Adele Sāmite, 12. A[gallery]

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru