sestdiena, 2011. gada 9. aprīlis

Teātra sporta turnīrs Ikšķiles vidusskolā

       8. aprīlī Ikšķiles vidusskolā pulcējās teātra mīļi 13 komandu sastāvā no vairākiem Daugavkrastu novadiem - Lielvārdes, Ogres, Iecavas un paši mājinieki, lai priecētu sevi un skatītājus ar šo  brīnišķīgo un atvērto  teātra mākslas veidu - improvizāciju, ko plašāk pazīstam kā teātra sportu. Turnīrs bija viena no  teātra sporta komandu atlases kārtām  Latvijas skolu teātru festivālam "Kustības turpinājums", kas notiks jūlija pirmajās dienās Rīgā, un skolu improvizatoriem tiks dota iespēja sevi parādīt un citus iepriecināt uz Vērmaņdārza skatuves. Šādi turnīri pašlaik notiek visā Latvijā, un maija sākumā tiks paziņoti festivāla dalībnieki. Kā norādīja biedrības " Teātris un izglītība" priekšsēdētāja Ligita Smildziņa, šis ir viens no grūtākajiem, bet skaistākajiem teātra mākslas veidiem, kas paver aktierim vēl neiepazītus un vilinošus ceļus teātra mākslas apguvē. Tā kā improvizācija notiek uz vietas, protams, tiek piedzīvoti gan kāpumi, gan kritumi, gan fascinējoši zvaigžņu brīži, gan dziļas bedres, bet tās izjūtas nav salīdzināmas ar tradicionālo  teātra mākslas veidu, kur pamatā aktieris veiksmīgāk vai mazāk veiksmīgi nospēlē autora uzrakstītu tekstu. Šie abi teātra mākslas veidi viens otru neizslēdz, un bieži skolēni iesaistās abos. 
   Mūsu Ikšķiles novadu trunīrā pārstāvēja divas vidusskolēnu komandas -  "Siena" ( 12. klases skolēni Miķelis, Kārlis un divas Lindas) un  "Diēta", kurā veiksmīgi sadarbojās 10. klases puiši Ingus, Edgars, Jānis ar 9. klases meitenēm Lindu un Beāti.
   Paldies visiem - gan tiem, kas bija uz skatuves, gan tiem, kas zālē, -  par šo dienu, kura deva uzrāvienu turpmākajam darbam, pozitīvās enerģijas apmaiņu, lika no sirds izsmieties, noķert kreņķi, ja favorītiem kas neizdevās un lidojuma sajūtu pelēki lietainajā dienā!
  

Teātra sporta trenere Ikšķiles vidusskolā Zane Bēķe [gallery columns="4"]

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru