ceturtdiena, 2010. gada 2. decembris

Ikšķiles vidusskolas 10.klase uzvar "Prāta Vētras" rīkotajā video konkursā

Ikšķiles vidusskolas 10.klase, piedaloties 72 darbu konkurencē, tika izvirzīta 3 labāko skaitā.                   Atzīmējot savu 10 gadu muzicēšanas jubileju, "Prāta Vētra" izsludināja konkursu par labāko video versiju kādai no "Prāta Vētras" dziemām, kura iekļauta  albumā "Izlase 2000-2010". Balvā: visai klasei un skolotājai viesošanās Radio 101, pēc tam kopīgs "Prāta Vētras" 11.decembra koncerta apmeklējums, kā arī īpaša tikšanās un fotogrāfēšanās ar grupu.
 

1.decembrī radio 101 studijā pie Toma Grēviņa viesojās ansambļa "Prāta Vētra" mūziķi un paziņoja konkursa rezultātus. Pavisam bija iesūtītas 72 video versijas no dažādām Latvijas skolām. 


 http://radio101.lv/konkursi/94/Prata-Vetras-nedela-un-konkurss-Klase/


                   Tā kā atsaucība bija necerēti liela, konkursa žūrija nolēma izvirzīt kā uzvarētāju nevis vienu, bet gan trīs video versijas. Labāko vidū tika nominēta arī Ikšķiles vidusskolas 10.klases veidotā video versija dziesmai "Māsa nakts".


http://radio101.lv/konkursi/94/Prata-Vetras-nedela-un-konkurss-Klase/video/151/


 http://www.youtube.com/watch?v=dSJakJDHNWg


                    "Viss sākās ar ideju par dalību konkursā. Lai arī cik tas nebūtu dīvaini, dziesmas izvēle mums nesagādāja grūtības- "Māsa nakts" likās viena no skaistākajām, visus "uzrunāja"  dziļais zemteksts. Pamazām radās priekšstats par to, ko vēlamies attēlot, tad kopīgi izstrādājām precīzu scenāriju. Un tā sākās filmēšanas darbi....Pirmajā vakarā  Ikšķiles mežā filmējām ainas ar liktens tēliem maskās, kuri nenovēršami seko galvenajam varonim (Devids Vasiļjevs). Otrajā vakarā paredzējām uzņemt ainas ar deju. Kā ideālu vietu izvēlējāmies 800 gades parku. Bijām laimīgi, jo parkā vēl nebija izveidots apgaismojums, kuru, starp citu, nākamajā dienā uzstādīja. Kā kuriozs bija nākamajā dienā dzirdamās atsauces  par noslēpumainajām kāzām parkā- pāris esot dejojis prožektoru gaismā. Kā pēdējo filmēšanās vietu izraudzījāmies  Kranciema karjeras. Aukstumā un lietū nācās  uzņemt ainas ar spoguli, galvenā varoņa un Māsas nakts (Agija Līkā) tikšanos. Taču vislielākās ovācijas izraisīja galvenā varoņa došanās stindzinoši aukstajā ūdenī. Lai arī Devids bija ietērpts hidrotērpā, emocijas sita augstu vilni, turklāt aina bija jānofilmē ar pirmo reizi. Esmu ļoti laimīga un lepna par to, ka mums visiem kopā izdevās realizēt  iecerēto,"  atklāj Sanda Šulca- viena no liktens tēla atveidotājām.


                     Arī Agija Līkā, kā galvenās lomas tēlotāja,  ir gandarīta par video: "Bija ļoti interesanti darboties kopā- jaunajā vidusskolas klasē. Kaut arī filmēšanās notika samērā ekstremālos apstākļos, esmu ļoti apmierināta ar sasniegto rezultātu. Pateicamies visiem, kuri mūs atbalstīja, bet vislielākais paldies- video veidotājam Reinim Kauliņam!"


Raksta avots: www.ikskile.lv

1 komentārs:

  1. Patiešām prieks par skolēnu patstāvību, spēju kolektīvi realizēt oriģinālas idejas, priecējot gan savas, gan dvēseles...mūsu.... Uzrunājoši, ietekmējoši, smeldzīgi.... Tas jau ir pa vertikāli, nevis tikai horizontālais līmenis dzīves un mākslas skatījumā (savējie sapratīs:)
    Nepazaudējiet sevi uzslavu lauros :) Lai veicas!

    AtbildētDzēst