ceturtdiena, 2010. gada 25. novembris

Intervija ar jauno fizikas pasniedzēju Madaru Doniņu.

Diena skolā jau tuvojas noslēgumam, bet vēl pēdējais darbs ir atlicis – tikšanās ar Madaru Doniņu. Skolotāja, kā vienmēr - ļoti pozitīva un smaidīga, un piekrīt atbildēt uz dažiem manis sagatavotiem jautājumiem.

 

            - Kur Jūs esat mācījusies?

            - 12 gadus – Ventspils 5. vidusskolā. Pēc tam Rīgas Tehniskajā  universitātē.

            - Kāds bija Jūsu mīļākais priekšmets pamatskolā?

            - Hmm, jāpadomā! Man viegli padevās viss, bet daudzi priekšmeti nelikās īpaši interesanti. Laikam jau literatūra, mājturība, zīmēšana - tādi vieglie priekšmeti.

            - Kā Jūs izvēlējāties fakultāti, kurā mācījāties?

            - Mūsu skolu apciemoja pārstāvji no Rīgas Tehniskās Universitātes, redzēju, ka nesen nodibinājusies nozare – vides inženieris un vides aizsardzība. Tā kā manas stiprās puses ir matemātika un fizika, nolēmu mācīties tieši to.

            - Cik daudz nācies upurēt, lai iegūtu šādu izglītību?

            - Manuprāt, necik, jo es atrodos tieši tur, kur es vēlos būt, un daru to, kas man ir sirdij tuvs. Uzskatu, ka esmu īstajā vietā. Esmu darījusi daudz, lai iegūtu labu izglītību, bet noteikti neuzskatu, ka esmu kaut ko upurējusi.

            - Ļoti bieži esmu dzirdējusi, ka skolā kāds interesējas par to, kas tad īsti ir šī „Iespējamā misija”, kurā esat iesaistījusies.  

            - „Iespējamā misija” ir programma, ar kuru sadarbojas Latvijas Universitāte, lai sagatavotu jaunos skolotājus darbam.

             - Kādai mūzikai Jūs dodat priekšroku?

            - Es klausos mūziku pēc noskaņas un sajūtam, bet laikam jau visbiežāk klausos Gustavo.

            - Vai daudz esat ceļojusi?

            -  Jā. It īpaši pēdējā laikā sanāk daudz - tas jau veidojas kā hobijs.

            - Jūsu mīļākā vieta Ventspilī?

            - Noteikti Irbenes Radioteleskops! Skolas laikā ļoti bieži devos turp, kāpu pašā spicē. Ļoti skaista vieta... Interesanti bija arī tas, ka neviens nevarēja cits citu sazvanīt, jo telefoniem nebija zonas.

            - Jūsu romantiskākais notikums?

            -  Tā viennozīmīgi nevaru pateikt, bet bija reize, kad naktī pie jūras gulējām, raudzījāmies zvaigznēs, un viena zvaigzne sāka tā kā krist, bet tad virzījās atpakaļ, tā ilgāku laiku turpināja lidināties zigzagā - ļoti dīvaini un neizskaidrojami. Vēl nesen mēs, visa „Iespējamās misijas” komanda, kopīgi apgūlāmies zālē un vērojām zvaigžņu lietu - skaisti.

           

            (Mēs visi jau esam uzzinājuši to, ka skolotāja aizraujas ar loku šaušanu un ka viņai pieder pašai savs loku šaušanas klubs.) - Kā Jūs sākāt ar to nodarboties, kā izveidojāt klubu?

            - Tas bija pavisam spontāni - mēs vienkārši iedomājāmies, ka Rīgā nekā līdzīga nav, un devāmies uz Lietuvu, lai iegādātos visu nepieciešamo loku šaušanas kluba izveidei. Es pati vēl ne reizi nebiju mēģinājusi šo sporta veidu. Tā nu devāmies uz vienīgo šaušanas klubu un mācījāmies. Trīs mēnešu laikā ieguvu sertifikātu, tagad varu pati mācīt, kā pareizi un precīzi šaut ar loku. Šobrīd viss ir attīstījies, ir pastāvīgie klienti, tiek rīkotas dažādas ballītes un pasākumi.

            - Kur Jūs sevi redzat pēc 10 gadiem?

            - It kā žēl, bet domāju, ka Ventspilī - tomēr visa ģimene atrodas tur. Dzimtā pilsēta sauc!

            - Kā patīk Ikšķiles skola, skolēni?

            – Ļoti patīk, patiešām! Pirms skatījos, kur vēlētos mācīties, es izpētīju gandrīz visu par Ikšķiles vidusskolu - lasīju forumus, atsauksmes, izskatīju visus plusus, mīnusus un secināju, ka ir lieliska skola - tieši tas, kas man vajadzīgs! Ierodoties šeit un sākot mācīt, visas manas domas un priekštati apstiprinājās. Rīgas skolā vidēji katrā klasē mācās apmēram 32 cilvēki, šeit ir sabalansēts cilvēku skaits klasēs, tādēļ viegli mācīt un skolēniem vieglāk uztvert.

            Interviju noslēdzam jaukā un nostaļģiskā noskaņā. Es atvados no Madaras un dodos mājās ar pacilātu garastāvokli, jo esmu labāk iepazinusi mūsu jauno fizikas skolotāju un, nedrīkst aizmirst – arī mūsu klases audzinātāju.

 

Linda Dobele 10. klase

1 komentārs:

  1. Skolotāja, kura klausās Gustavo ? Baigi forši es jums teikšu. :))

    AtbildētDzēst